/
kezdőlap / Híreink / Sport - Szabadidő / 2680 futó nevezett a Spuri Balatonra
2019. már. 25. hétfő | Balaton
2680 futó nevezett a Spuri Balatonra
A 12. Spuri Balaton futóversennyel vette kezdetét a maratoni idény a Balatonnál a hétvégén.

A Budapest Sportiroda 12. alkalommal szervezte meg a versenyt, ahol a résztvevők négy nap alatt több mint 196 kilométert futottak. A Spuri Balaton és FélBalaton Szupermaraton alatt különböző formációkban és távokon futottak a nevezők a Balaton partján. A verseny hagyományosan Siófokról indult, innen Fonyódig tartott az első táv. A négynapos versenyszám egyéni indulóként, párban vagy csapatban is teljesíthető volt. A többnapos ultratáv mellett egy-egy napra is lehetett csatlakozni az eseményhez. A pénteki Öböl Félmaraton rajtja ez úttal is Keszthelyen volt. 670 versenyző vállalta, hogy megteszi a 21,1 kilométeres távot Szigligetig. A futamot Csirmaz István és Czinkotai Klára nyerte. Az esemény négy napján 9 versenyszámban 26 nemzet 2680 futója állt rajthoz. A Spuri Balaton Szupermaratonon a női versenyzők közül Cseke Lilla, a férfiak mezőnyében Beda Szabolcs győzedelmeskedett.

Regman Karola - Keszthelyi TV

| 2018. már. 23. péntek 16:28 | Keszthely
Pénteken több mint ezer futó szelte át Keszthelyt. Az Öböl Félmaraton a városból rajtolt Szigligetre.
| 2023. okt. 10. kedd 14:59 | Cserszegtomaj
Az 50 kilométeres női számban új pályarekord is született.
| 2021. okt. 25. hétfő 11:18 | Zalaegerszeg/Keszthely
A „Másodszor is célba érünk” című megmérettetést ötödik alkalommal szervezték meg.
| 2018. nov. 21. szerda 18:56 | Keszthely
11 év szervezést követően a továbbiakban nem rendezi meg a Keszthelyi Kilométerek Egyesület a versenyt.
| 2018. jún. 25. hétfő 17:47 | Keszthely
Fél és negyed-maratonos futóversenyt rendeztek a Keszthelyi-hegység népszerű turistaútvonalain.