Megtelt a Karmelita bazilika Kármelhegyi Boldogasszony búcsújára. A templom legnagyobb ünnepét 1930-tól az itt tevékenykedő kármelita szerzetesek vezették be. Bár 2017-ben a Sarutlan Karmelita Rend átadta a bazilika lelkipásztori ellátását az egyházmegyének, a hagyományokat – így ezt a jeles ünnepet is – azóta is megtartják.
Fülöp István, a plébánia gondnoka: „Ez ugye megőrződött, ez a név is, hogy Kármel. Soha nem azt mondták az emberek, hogy megyünk a templomba, hanem megyünk a Kármelba. Ugye meg van ennek a templomnak is a közössége, megmaradt a lelkükbe ez a szó.”
Hivatalba lépése óta Udvardy György veszprémi érsek első alkalommal látogatott el a Kármelbe. Prédikációjában az egyházmegye főpásztora Szűz Mária személyéről beszélt. Udvardy György úgy fogalmazott, hogy az ő példájában fedezhetjük fel, hogy milyennek ismerjük az Istent. A veszprémi érsek szerint, amikor az egyház összehívja gyermekeit, hogy ünnepeljenek, mindig ajándékot akar adni. Különösen így van ez Kármelhegyi Boldogasszony ünnepét ülve.
„Hozzuk, a magunk kéréseit, magunk fohászait és megkapjuk az anyai oltalmat, megkapjuk a bátorítást, megkapjuk az útmutatást, megkapjuk azt a segítséget, amivel a mindennapi élet dolgaiban el tudunk igazodni az Atyát jól ismerve, Jézus parancsait felismerve, megtartva és jó döntéseket hozva. Én ezt remélem, én remélem hogy ez az ünnepnek a legnagyobb ajándéka” - nyilatkozta televíziónknak Udvardy György veszprémi érsek.
A mise zárásaként Udvardy György szót ejtett a plébániát érintő személyi változásokról. Az elmúlt évhez képest tíz lelkipásztorral kevesebb szolgál az egyházmegyében, ezért kívánt távolra mutató döntéseket hozni az érsek. Fodor János plébánost augusztus 1-jei hatállyal a főpásztor felmenti keszthelyi szolgálata alól, helyette Mezei András – a Fő téri plébánia korábbi káplánja – érkezik a Kis Szent Teréz Plébániára.ű
A mise végeztével skapulárés körmenetre indultak a hívek. A skapuláré egy vállruha, melyet a hagyomány szerint Mária angyalok és szentek kíséretében ajándékozott a kármelita rendet alapító Szent Simonnak. A vállruha később ruha alatt hordott kis szövetdarab lett, de egyesek skapuláré érmét is hordtak nyakukban, vagy rózsafüzérükön.
Hársfalvi Ákos - Keszthelyi TV