Hatvankét művész kerámiái, textiljei láthatók az elmúlt hétvégétől a Balatoni Múzeum emeleti kiállítótermében. Az idei tárlat témája a hal és a halászat. A Pelso Országos Kerámia és Gobelin Biennálé történetében tradíció, hogy a kiállítások témáját már az előző tárlatot követően meghatározzák.
A kiállítást Kostyál László, a zalaegerszegi Göcseji Múzeum igazgatója nyitotta meg. A nagy számban megjelent érdeklődőket Vozár Péterné alpolgármester köszöntötte. Beszében rávilágított: a kiállítás egyben történelem, hagyomány és kultúra. Így folytatta: "Kultúra természetesen, hiszen a Kulturális Örökség napján mi másról is beszélhetnénk, mint képzőművészetről egy kulturális épületben, amely Keszthely számára nagyon fontos. Mindennek egy örömünnepe van ma, hiszen ezt - az elmúlt egy évben, amit az alkotók készítettek -, most megmutathatták, díjazva is lettek."
Németh Péter, a Balatoni Múzeum igazgatója elmondta: a pandémia a szervezőket dilemma elé állította, hogy a rendezvényt meg tudják-e tartani. Az eredetileg tavaszra tervezett programra végül a kulturális örökség napjain került sor. Témájában a Balatonhoz, azaz latin nyelvén a Pelso-hoz kapcsolódó kiállítássorozat 1997-ben indult útjára. "Most, ebben az évben a hal, halászat a téma. Tehát olyan alkotásokat láthatunk, amelyek ezekhez kapcsolódnak. Akár halat látunk abban az alkotásban, akár magát a tevékenységet. De vannak olyan alkotások, amelyek kicsit elgondolkodtatóak, és ez is jó benne, hogy nem kapjuk meg közvetlenül az információt, hanem érdemes szemlélődni, és megbeszélni a párunkkal, vagy akikkel itt vagyunk, hogy ők mit gondolnak erről az alkotásról" - vélekedett az igazgató.
Müller Róbert volt múzeumigazgató levélben juttatta el a következő kiállítás témajavaslatát: ebből kiderült, a tihanyi kecskekörmöket és egyéb kövületeket javasolja a művészeknek feldolgozni.
Tüskés Balázs - Keszthelyi Televízió