Ajánlott hírek
Ajánlott címkék
Egyéb tartalmak
.
oldal
/
kezdőlap / Híreink / Közélet / A szűrés életet menthet
2026. máj. 20. szerda | Keszthely
A szűrés életet menthet
A korai felismerés életet menthet! A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ térítésmentes vastagbélszűrésre szóló meghívóleveleket küld az 50 év feletti lakosoknak. A szűréshez szükséges eszközöket és információkat a háziorvosoknál kapják meg az érintettek.

Dr. Gallé Tibor keszthelyi háziorvos. Azt mutatja, hogy milyen folyamata van a vastagbélszűrének. A szűrés azokat a pácienseket érinti, akik  meghívót kaptak az elmúlt napokban ill. kapnak a közeljövőben. A szűrés az 50 és 70 év közötti lakosságot érinti."A szűrés azokra vonatkozik, akiknek semmilyen panaszuk nincsen. Akik tudomásuk szerint jól vannak ill. még ide vehetjük azokat is, akiknek a kockázatuk magasabb. Mert a családban fordult elő pl. a betegség. Miért fontos ez a szűrés. A vastagbélszűrés ideális szűrés. Ideális szűrés mert viszonylag kevés terhet ró az egészséges – így mondanám – gyanúsítottra –és ugyanakkor elég nagy hatékonysággal szűr. És azért fontos, mert sajnos mint a villám, ahogy csapkod körülöttünk, rengeteg olyan betegem van,akinek későn derül ki ez a vastagbél daganata."- tájékoztatott a háziorvos.

Dr. Gallé Tibor azt mondja, hogy sok dolga nincs a páciensnek. Az értesítéssel fel kell keresni háziorvosát. A rendelőben elvégzik a regisztrációt és minden szükséges eszközt megkap az érintett: a két mintastabilizáció folyadékot tartalmazó üveget, amibe a mintát otthon kell levenni."Van benne egy mintavevő pálcika. Két egymást követő napon  /Ha valakinek nincs naponta széklete, akkor a következő székletből/ úgy kell mintát venni, hogy ezt a pálcikát végigsimítja a széklet tetején. Ne úgy, hogy nagy-nagy széklet darabok legyenek rajta, csak végigsimítja. Négy, öt helyen. S utána visszateszi ebben a csőbe."- mondta el Dr. Gallé Tibor.

A csöveket vissza kell helyezni a tasakba, a rajtuk található matricát az értesítés hátoldalán a megjelölt helyre fel kell ragasztani és az orvostól kapott, kóddal ellátott, borítékban kell feladni. A postán a feladás térítésmentes.

Gallé doktor  kiemelte, hogy a szervezett szűrésre az értesítéstől számított 30 napon belül lehetőleg jelentkezzen a páciens. Senki ne mulassza el a szűrés lehetőségét, mert Európában és Magyarországon is ez a második leggyakoribb. A vizsgálat eredménye felkerül az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Tér felületére, ami az Egészségablak applikáció segítségével érhető el. Amennyiben nincs ESZT  hozzáférés, úgy a háziorvos ad tájékoztatást.

Hegedüs Éva - Keszthelyi Televízió

| 2024. aug. 12. hétfő 19:15 | Gyenesdiás
Életet menthet, ha időben kiszűrik a betegségeket.
| 2024. jún. 5. szerda 19:15 | Keszthely
Mozgásos programokkal, szűrővizsgálatokkal és feladatlappal várta az érdeklődőket a Feledhetetlen Alapítvány.
| 2024. ápr. 9. kedd 19:15 | Keszthely
A különböző betegségek korai felfedezése akár életet is menthet.
| 2023. aug. 11. péntek 16:29 | Gyenesdiás
Ismét a térségbe érkezett az Egészségpart digitális szűrőprogram.
| 2023. feb. 24. péntek 17:40 | Keszthely
Az Európában egyedülálló lehetőség ingyenes és önkéntes.
21:00
Egy csipetnyi szó
21:33
Zalai krónika
21:48
Falvak Vasban
22:00
Híradó
22:45
Savaria Filmfesztivál
23:13
Savaria Filmfesztivál
Balatoni Krónika Archívum
 
Cím:
8360 Keszthely, Kossuth L. u. 45.
Telefon: 06 83 / 320 200
Mobil: 06 30 / 427 7341
A Keszthelyi Televízió médiaszolgáltatási tevékenységét a Médiatanács a Médiatanács Támogatási Program keretében támogatja.
 
Weboldalunkon cookie-kat (sütiket) használunk, hogy személyre szóló szolgáltatást nyújthassunk számodra.