Ajánlott hírek
Ajánlott címkék
Egyéb tartalmak
.
oldal
/
kezdőlap / Híreink / Gazdaság / Háromszor annyit segített a Kolping Támogató Szolgálat 2025-ben
2026. jan. 22. csütörtök | Keszthely
Háromszor annyit segített a Kolping Támogató Szolgálat 2025-ben
Egyre nagyobb igény van a Kolping Támogató Szolgálat tevékenységére. Tavaly sikerült egy új hétszemélyes autót vásárolniuk, amivel a súlyos fogyatékossággal élő gyermekeket tudják szállítani. Ennek köszönhetően az alkalmazotti létszámot is növelhették.

2025-ben a Kolping Támogató Szolgálat csaknem háromszor annyit tudott segíteni a súlyos fogyatékossággal élő embereken, mint három évvel korábban. A gondozottak száma 12 fővel emelkedett, így jelenleg több mint 40 ellátottat segítenek. A gondozók rendszeresen ellátogatnak a betegek otthonaiba, hogy támogassák őket önálló életvitelük fenntartásában. Szalai Sándorné Ibolyához heti öt alkalommal érkezik gondozónő.

 „Egy héten kétszer kiporszívóz, feltöröl meg a többit, szemetet kivinni satöbbi. A havat ő lapátolta el, mert ugye én nem tudom ellapátolni, úgy hogy jött reggel és ő csinálta meg. Ilyen szempontból minden segít tényleg.”-emelte ki Szalai Sándorné ellátott. 

Minden olyan egyéb tevékenységet elvégeznek, amire a gondozottak már nem képesek. Emellett próbálnak enyhíteni a magányukon is. Az egészségügyi ellátás azonban nem tartozik a feladataik közé.

 „Másrészt pedig szállítjuk őket. Kórházba, szolgáltatókhoz, szintén ügyeket intézni, de akár színházba illetve bármilyen szabadidős tevékenységre, rokonlátogatóba. Ebből a kettőből tevődik össze a mi tevékenységünk. Egyrészt a gondozásból, másrészt pedig a szállításból.”-tette hozzá Katona József Kolping Támogató Szolgálat intézményvezetője.

Sokan naponta veszik igénybe a szolgáltatásukat, de vannak, akik csak hetente pár alkalommal. Két évvel ezelőtt sikerült pályázati forrásból egy kilenc személyes kisbuszt vásárolniuk, ami nagyban segíti a mozgásukban akadályozott személyek szállítását is. Tavaly tovább bővült a géppark egy hétszemélyes autóval. Ez az új jármű hat gyermeket szállít mindennap a Zöldmező utcai iskolába és onnan délután pedig haza. Az autó megvásárlásával bővült az alkalmazotti létszám.

 „Nemcsak egyet ráadásul, hanem tavaly kettőt is. Egyrészt egy sofőrt, igen, őt segítőnek hívjuk. Másrészt pedig egy félállású gondozót is, aki pedig az otthonokban, ahogy már mondtam segít az ellátottnak. Úgy, hogy most már nem négyen hanem hatan vagyunk.”-hangsúlyozta Katona József Kolping Támogató Szolgálat intézményvezetője.

Egyre nagyobb igény lenne sajnos a munkánkra - tette hozzá Katona József intézményvezető. Továbbá elmondta, hogy van egy korlát, a teljesítmény, amit az intézmény elérhet, másrészt pedig nagyon sokan nem tudják, hogy fogyatékos támogatásra jogosultak.

 „Nagyon sokan vannak idősek, akik már az otthonaikat sem tudják elhagyni. Ők nagyon szeretnék, hogy segítsünk nekik, de nem kapnak fogyatékos támogatást, mert vagy nem tudnak róla vagy, mert nem minősül annak az ő betegségnek a törvény szerint. Ugyanígy gyerekek is vannak nagyon sokan, akiknek az iskolába vagy az óvodába jutásuk vagy a hazajutásuk nagyon nehéz, mert önállóan, egyedül nem engedik, nem engedheti el, a szülők vagy nem merik elengedni. Például egy sajátos nevelési igényű kisgyermek, de ő sem minősül súlyosan fogyatékosnak és nem láthatjuk el, nem szállíthatjuk.”-mondta Katona József Kolping Támogató Szolgálat intézményvezetője.

A jövőben is szeretnék biztosítani a gondozottaknak ezt a magas szintű ellátást. Vallják, azért dolgoznak, hogy a gondozottak az otthonukban maradhassanak, megőrizhessék az önálló életvitelüket.

Kovács-Lenkai Petra- Keszthelyi Tv

| 2026. jan. 22. csütörtök 19:15 | Gyenesdiás
Az eddigi, egyik legsikeresebb évet zárta kulturális szinten Gyenesdiás.
| 2026. jan. 22. csütörtök 19:15 | Várvölgy
A spórolós éveknek köszönhetően is tovább fejlődhet a település.
| 2026. jan. 21. szerda 19:15 | Sármellék
Sok kihívással telt, de sikerült stabilan működtetni a települést és megerősíteni a közösséget.
| 2026. jan. 15. csütörtök 19:15 | Zalavár
A település számos pályázaton nyert forrást 2025-ben, így a jövőben több fejlesztés is megvalósulhat.
| 2026. jan. 14. szerda 19:15 | Keszthely
Az új városvezetésnek köszönhetően éjjeli menedéket tudnak biztosítani, egyelőre április 30-ig.
 
 
20:15
Savaria Filmfesztivál
20:44
Göcsej Filmfesztivál
21:00
Savaria Filmfesztivál
21:17
Természetédelem határok nélkül
21:44
Göcsej Filmfesztivál
22:00
Híradó
22:45
Balasport 2025
23:15
Savaria Filmfesztivál
23:44
Göcsej Filmfesztivál
Balatoni Krónika Archívum
 
Cím:
8360 Keszthely, Kossuth L. u. 45.
Telefon: 06 83 / 320 200
Mobil: 06 30 / 427 7341
A Keszthelyi Televízió médiaszolgáltatási tevékenységét a Médiatanács a Médiatanács Támogatási Program keretében támogatja.
 
Weboldalunkon cookie-kat (sütiket) használunk, hogy személyre szóló szolgáltatást nyújthassunk számodra.