Ajánlott hírek
Ajánlott címkék
Egyéb tartalmak
.
oldal
/
kezdőlap / Híreink / Sport - Szabadidő / Tandemkerékpárral a Balaton körül
2025. aug. 20. szerda | Keszhely
Tandemkerékpárral a Balaton körül
A Mozdulj! Közhasznú Egyesület augusztus 15-20. között ismét megrendezte a hagyományos tandemkerékpáros túrát látássérültekkel a Balaton körül. Az országos szintű, mély üzenetet hordozó program egyik állomása Keszthely volt.

Épek és látássérültek gyülekeztek Keszthely Fő terén. Közösen kerékpároztak ebben az évben is a Mozdulj!Közhasznú Egyesület szervezésében. A 14 éve indított tandemkerékpáros túra megható sportrendezvény,amelyen a fogyatékossággal élő és a rászoruló embereknek nyújtanak élményt és lehetőséget. A kezdetekben megfogalmazott cél nem változott. "Esélyegyenlőséget vinni a sporton keresztül azokhoz az emberekhez,akik úgy élnek, hogy nem volt a környezetükben fogyatékkal élő ember. Ezt a célt tűztük ki 14 éve és ma is visszük ennek a hírét. Azóta már bővültünk. Akkoriban húszan indultunk, most pedig már kísérőkkel együtt hetvenen vagyunk."- adott tájékoztatást Dr. Tálos Marianna a Mozdulj! Közhasznú Egyesület elnöke.

A program nem valósulhatna meg önzetlen segítők nélkül. Ők is egyre többen csatlakoznak a 204 km-es Balaton kerülő túrához."Ez nagy felelősség, de hatalmas jó érzést kelt az emberekben, a segítőkben. Legalább akkorát mint a gyengén látókban. Hozzájuttatni őket olyan élményhez,amit egyébként nem biztos, hogy meg tudnának tapasztalni,ez fantasztikus érzés."- mondta Kupcsik Éva.

A túrázókat Kovács Viktória Keszthely alpolgármestere  köszöntötte, majd Klaczné Tar Ibolya az önkormányzat Egészségügyi, Szociális és Esélyegyenlőségi Bizottságának elnöke köszönte meg a sportolóknak,hogy ismét ellátogattak Keszthelyre.

"Nagy divat manapság körbekerékpározni a Balatont és csodálatos dolog történik itt a városban, hogy tandemkerékpárral jönnek látássérültek és egészségesek aki ezt a kihívást vállalják. Méghozzá úgy, hogy egy éjszakát töltöttek itt. Tegnap délután már ideérkeztek a kollégiumba. Nagyon jó hangulatú zenés esten vannak túl."- mondta el Klaczné Tar Ibolya önkormányzati képviselő.

A tandemkerékpárosok nem jöttek Keszthelyre üres kézzel. Összekötötték a sportot a kultúrával. Meglepetésműsort hoztak. Énekeltek, meséltek a vendégfogadásáért. Sportoltak és örömmel vettek részt a műsorban is. Csonka Ferenc Nyíregyházáról érkezett a tókerülő túrára."Fantasztikus élmény az, hogy körbetekerjük a Balatont. Több mint 200 km. Egy látó és egy látássérült és közben felfedezzük a környezetet,egymást. A hangulatot. Nagyon sok a kísérő rendezvény,verseket mondunk,énekelünk és közösen eszünk. A beszélgetés megújítja a hétköznapjainkat."- nyilatkozott Csonka Ferenc.

A túra alkalmával Keszthelyen a gyermekek is kipróbálhatták a tandemkerékpározást mielőtt tovább indult a csoport a következő állomásra, Balatonfenyvesre.

Hegedüs Éva -Keszthelyi Televízió

XI. Évfolyam 14. Szám
Megjelenés: 2025. július 25.
00:00
Képújság
06:00
Kvantum
06:35
Savaria Filmfesztivál
06:40
Zalai krónika
06:55
Savaria Filmfesztivál
07:00
Híradó
07:45
Savaria Filmfesztivál
08:34
Göcsej Filmfesztivál
09:00
Kvantum
09:35
Savaria Filmfesztivál
Cím:
8360 Keszthely, Kossuth L. u. 45.
Telefon: 06 83 / 320 200
Mobil: 06 30 / 427 7341
A Keszthelyi Televízió médiaszolgáltatási tevékenységét a Médiatanács a Médiatanács Támogatási Program keretében támogatja.
 
Weboldalunkon cookie-kat (sütiket) használunk, hogy személyre szóló szolgáltatást nyújthassunk számodra.