Ajánlott hírek
Ajánlott címkék
Egyéb tartalmak
.
oldal
/
kezdőlap / Híreink / Színes / Elbúcsúztatták a telet Vonyarcvashegyen
2025. már. 3. hétfő | Vonyarcvashegy
Elbúcsúztatták a telet Vonyarcvashegyen
Fánkkal, farsangolással, jó hangulattal és kiszebábégetéssel búcsúztatták a telet Vonyarcvashegyen. A helyi művelődési házba sokan ellátogattak. Nem csak a helyiek, hanem a környékbeliek is kíváncsiak voltak a rendezvényre. A program célja a közösségépítés is volt, hiszen fontosnak tartják, hogy minél több közösségi eseményt kínáljanak a térségnek.

Egyre gyűltek a zsűrinek szánt fánkok szombat délután a művelődési házban. A hagyományos szalagos verzió mellett csöröge-, képviselő- és túrófánkkal is neveztek azok, akik megmérettették magukat a versenyen. Volt, aki már lekvárral tálalta, más mellé kínálta a saját készítésű finomságot. 

„Tavaly is a mi családunk hozta az első díjat hozó fánkot, ezért úgy gondoltuk, hogy idén is megmérettetjük magunkat. A fánkot igazándiból a mama sütötte, én csak elhoztam ide. Próbálunk mindig a közösségi életbe egy kicsit részt venni. Három fiam van, mindegyik szereti a fánkot, úgyhogy igazándiból azért jöttem én.” - mondta el Bán-Stall Tünde.

A fánk az egyik elengedhetetlen édessége a farsangi időszaknak. Azok is megkóstolhatták, akik nem neveztek a versenyre. Volt lehetőség vásárolni is belőle, jótékonysági célt szolgált a bevétel. A művelődési házba szeretnének játékokat vásárolni. 

„Jó pár program vár kicsiket és nagyokat. Közösségépítő rendezvényt terveztünk ide főleg a helyieknek, de ahogy itt körbenézek, az idei évben már egyre több ember érkezik távolról, ismeretlen arcok is feltűnnek a rendezvényen. A gyermekeket játszóház várja.” - fogalmazott Osvald Bálint a Vonyarcvashegyi Művelődési Ház és Könyvtár igazgatója.

A családosoknak farsangi kézműveskedésre is volt lehetőségük. Maszkokat készíthettek, a kicsik színezhettek, de díszek hajtogatására is sokan vállalkoztak. Népszerű volt a fiatalok körében az arcfestés. Sorra készültek a pillangók, unikornisok, kalózok. A finom falatokra vágyókra is gondoltak a szervezők, az udvaron rétest és hurkát is kínáltak, melyeket harmonikaszó mellett fogyaszthattak el az érdeklődők. A rendezvény célja az volt, hogy mindenkinek kínáljanak kikapcsolódási lehetőséget. 

„Igazából nem csak az igényeket szeretnénk kielégíteni, hanem igényeket felkelteni is szeretnénk, ez ezért van. És láthatjuk, hogy nagyon szép számmal a helyi lakosság, illetve az itt lévő akár nyaralótulajdonos, akár az ingatlantulajdonosok a turizmus szempontjából megjelennek, ez nagyon fontos számunkra. Hiszen nálunk nemcsak a nyári szezonból áll Vonyarcvashegy a Balaton-part kiemelt üdülőkörzetében, hanem itt egy év, négy szezon van és összefolynak a települések is. Mert nemcsak táblától tábláig gondolkodunk.” - emelte ki Pali Róbert polgármester.

A gyermekek lelkesen öltöttek maskarát és neveztek a jelmezversenyre. A kalóz mellet megjelent a tavasztündér, Ariel, a hangjegy, de különböző állatok is, mint az őzike vagy a bagoly. A fiatalok a bátorságukért cserébe mindannyian csokoládét kaptak a zsűritől.

Lendvai Bianka - Keszthelyi TV

| 2025. feb. 24. hétfő 19:15 | Keszthely
Ismét megtartotta hagyományos farsangi jótékonysági bálját a Kis Szent Teréz Plébánia közössége.
| 2025. feb. 24. hétfő 19:15 | Keszthely
Filmszereplők, mesehősök és megannyi kreatív karakter jelmezét csodálhatta meg a közönség.
| 2025. feb. 21. péntek 19:15 | Keszthely
Gólyalábasok, sárkány, kukac és megannyi maskarás vonul fel Keszthely belvárosában.
| 2024. feb. 26. hétfő 19:15 | Keszthely
A Keszthely Város Sportjáért és Oktatásért Egyesület Mozgáskorlátozottak Szakosztálya rendhagyó ünnepe
| 2024. feb. 12. hétfő 19:15 | Vonyarcvashegy
A családi délutánon jelmez- és fánkverseny is volt.
XI. Évfolyam 4. Szám
Megjelenés: 2025. február 28.
07:15
Keszthelyi Szemmel
07:45
Savaria Filmfesztivál
08:35
Savaria Filmfesztivál
09:00
Diagnózis
09:31
Göcsej Filmfesztivál
09:36
Göcsej Filmfesztivál
10:00
Híradó
10:45
Savaria Filmfesztivál
11:35
Savaria Filmfesztivál
12:00
Képújság
Cím:
8360 Keszthely, Kossuth L. u. 45.
Telefon: 06 83 / 320 200
Mobil: 06 30 / 427 7341
 
Weboldalunkon cookie-kat (sütiket) használunk, hogy személyre szóló szolgáltatást nyújthassunk számodra.