Csak magyar szerzők művei csendültek fel a zongora tanszak műsorán. A váltott kezes népdaloktól kezdve a négykezes muzsikákig, széles repertoárral készültek a zeneiskola növendékei és tanára.
Kortárs művészektől is játszottak. Így tett Borbély Ágoston, aki személyesen a szerzőtől, Szabó Gabriella Eszter zongoraművésztől sajátította el a Lovag-dalt. Az országosan ismert zongorista a keszthelyi zeneiskolában tartott kurzust.
„Gabi néni bemutatta a darabjait, amiket írt. Meg volt olyan, hogy a képekről kellett zongorázni, erről szólt, meg írtunk egy történetet” - nyilatkozta Borbély Ágoston, a zeneiskola tanulója.
23 produkciót hallhatott a közönség. A Festetics György Zeneiskolában nagy népszerűségnek örvend a zongora tanszak. Csaknem 120 gyermek pallérozódik a keszthelyi zongoratanárok keze alatt.
„A népszerűsége talán abból ered, hogy sok családnál, családban van hangszer és nagyon könnyű megszólaltatni és a gyerekek nagyon szeretik, ami könnyen szólal meg, odamennek mellé és pötyögnek pár hangot. Azt kell mondjam, hogy töretlen népszerűségnek örvend a zongora” - mondta televíziónknak Kósz Gyöngyi tanszakvezető.
A magyar kultúra dicsérete elnevezésű sorozatot 2013-ban indította el Laborfalvi Lászlóné korábbi tanszakvezető. Kezdetben a zeneiskolában, ma pedig már a Balaton Színházban tisztelegnek a magyar kultúra előtt. A gyerekeknek ez kiváló fellépési lehetőség, ráadásul a színháznak nagyon jó zongorája van.
Babos Lajos igazgató: „Ez egy hagyományosan évről-évre megrendezésre kerülő hangverseny az intézmény életében. Fontos szerepet tölt be abból a szempontból is, hogy kilépünk az iskola falain kívül és megmutatjuk magunkat. Ezzel is népszerűsítjük a zeneoktatást és a hallgatóság számára szeretnénk értékes és igényes zenét közvetíteni.”
Az est folyamán nem csak zongora, hanem énekszó is felcsendült. Bodnár Sándorné szolfézs csoportja is fellépett. A zongora tanszak megünnepelte a hamarosan 99 éves Kurtág György kétszeres Kossuth- és háromszoros Erkel Ferenc-díjas zongoraművészt.
Hársfalvi Ákos - Keszthelyi TV