Ajánlott hírek
Ajánlott címkék
Egyéb tartalmak
.
oldal
/
kezdőlap / Híreink / Közélet / Vadászat fényképezőgéppel - kiállítás a Vadászati Múzeumban
2024. dec. 17. kedd | Keszthely
Vadászat fényképezőgéppel - kiállítás a Vadászati Múzeumban
Kiállítással egybekötött könyvbemutatót rendeztek a Vadászati Múzeumban. Mindkét platform főszereplői a vadon élő állatok, illetve azok életének elkapott pillanatai. A “Vadászat fényképezőgéppel” című kiállításon és könyvbemutatón a Vadászati Kulturális Egyesület közreműködésével fiatal és tapasztalt természetfotósok mutatták be munkáikat.

A 2015 óta hagyománnyá vált természetfotó-kiállítás idén is megnyitotta kapuit a Festetics-kastélyban. A "Vadászat fényképezőgéppel" alcímet viselő tárlat számos izgalmas alkotást mutat be, amelyek a természet sokszínűségére hívják fel a figyelmet. A fotókat zsűri választotta ki, egy-egy alkotó öt képpel pályázhatott. Horváth Erzsébet is öt képet küldött be: "Az ötből négyet elfogadtak és abból egy lett kiemelt, a vigyorgó dám. Annak az a története, hogy almát is vittünk etetni őket. Ahogy az almát rágta, az a mozdulat lett meg: csakhogy a fülét így félrecsapta, avval lett ilyen jópofa kinézete a dámnak."

A megnyitón elhangzott: a kiállítás célja, hogy bemutassa a vadászat és a természet szeretetének egy különleges formáját, miközben teret ad a feltörekvő fiatal alkotóknak is. A természetfotósok között jószerivel fiatalok vannak, akik most mutatkoznak be először a nagyközönségnek. A múzeum igazgatója, Tóth Csaba szerint a látogatottság szempontjából az idei év kiemelkedő volt az intézmény számára - ez a kiállítás csak emeli a színvonalat. Hozzátette: "Egy külön szegmens ez a természetfotó kiállítás, magán a vadászatin belül is. Egyre népszerűbb és fiatalok is megkeresnek bennünket. Az a kollekció, ami itt látható, az egy országos merítés. Egy komoly grénum előtt, egy zsűri előtt már keresztülment, úgyhogy itt a legszebb és a legérdekesebb képeket tudjuk bemutatni."

Oláh Csaba, a Vadászati Kulturális Egyesület elnöke elmondta:  a képek alkotóinak nagyobbik hányada, körülbelül 80-90 százaléka amatőr, a többiek jellemzően félprofi fotósok. "27 alkotótól 144 alkotás érkezett be, ebből a zsűri 82-t méltatott arra, hogy kiállításra kerüljön. Ez a 82 kinagyítva látható itt a kiállításon és ebből a 82-ből pedig 27-et a 'Vadászati kulturális érték' címmel díjaztak. Van egy különdíjasunk is, a zsűri különdíját is itt láthatjuk" - tette hozzá.

Míg a kiállításon a 2024-es évben készült fotók láthatók, a bemutatott könyv már a megelőző kettő év anyagát is tartalmazza. A megnyitón az alkotók emléklapokat és igazoló okleveleket vehettek át az egyesület, valamint a zsűri elnökétől.

Tüskés Balázs - Keszthelyi Televízió

| 2025. feb. 10. hétfő 19:15 | Keszthely
A közös tárlat célja volt, hogy a közönség megismerje munkásságukat és a művészek is megismerjék egymást.
| 2025. jan. 22. szerda 19:15 | Keszthely
Irodalmi műsorral, kiállítással és orgonakoncerttel kezdődött meg kedden a magyar kultúra napja három napos programsorozata.
| 2025. jan. 15. szerda 19:15 | Keszthely
A 2024-es év a Balatoni Múzeum számára kiemelkedően sikeres volt, amit a látogatószám növekedése és az új programok bevezetése is bizonyít.
| 2025. jan. 15. szerda 19:15 | Keszthely
Pop-up festménykiállítás, orgonakoncert, zenés-táncos bemutató, valamint Cseh Tamás és Csengey Dénes est is lesz.
| 2024. dec. 2. hétfő 19:15 | Keszthely
Egyedülálló kiadvánnyal rukkolt elő a Zala Megyei Építész Kamara. A szervezet az elmúlt 23 év építészeti munkásságát foglalta össze egy kötetben.
XI. Évfolyam 3. Szám
Megjelenés: 2025. február 14.
20:00
Objektív
20:30
Határtalan
21:00
Savaria Filmfesztivál
21:54
Kukkantó
22:18
Hargita TV
22:39
Göcsej Filmfesztivál
23:00
23:30
Határtalan
Cím:
8360 Keszthely, Kossuth L. u. 45.
Telefon: 06 83 / 320 200
Mobil: 06 30 / 427 7341
 
Weboldalunkon cookie-kat (sütiket) használunk, hogy személyre szóló szolgáltatást nyújthassunk számodra.