Eleinte bátortalanul közelítettek a gyerekek Bodzához, a szarvasmarhához, aki azonban nagy örömmel fogadta a friss zöld füvet. A Festetics Imre Élményközpont állatainak többsége kézhez szokott, így lehet őket etetni. A vezetett farmlátogatás során pedig számos érdekességet megtudhatnak az érdeklődők az őshonos házi- és vadállatokról. A szentgotthárdi iskola diákjai is érdeklődéssel hallgatták a bemutatót, hiszen maguk is szeretik az állatokat.
„Az embernek egyfajta melegséget ad, hogyha velük van, és nekem is egy tök jó szeretetet, és nem hiszem el, hogy velem vannak állatok. Szeretem őket. Nem mindegyik szeret, de azért néha van olyan. Én mindig is csodáltam őket, hogy mennyire szépek, mennyire nagyok.” - mondta Kóczán Noel László, a Szent Gotthárdi Általános Iskola, Gimnázium és Technikum tanulója.
A különböző birkafajták is nagy sikert arattak a gyerekek körében. A fiatalok többek között racka, merinó és cigája juhokat etethettek, az állatok lelkesen fogadták a kukoricát. A vadfarmon muflonokkal, szarvasokkal és őzekkel lehetett találkozni.
A 40 fős csapatot két részre bontották azért, hogy mindenkinek legyen lehetősége kipróbálni az élményközpont attrakcióit. A Természet Házában elsősorban az erdőkről és azok élővilágáról tanulhattak a gyerekek. A szentgotthárdiak egy napot töltöttek Gyenesdiáson és Keszthelyen.
„Az állatvédelmi témahét keretében, a Kitűnő Kirándulás alkalmából érkeztünk el a gyerekekkel ide, hogy minél közelebb hozzuk az állatvilágot, az állatszeretetet a gyerekekhez, és, hogy még jobban megismerhessék az egész környezetet. Ez egy gyönyörű hely, azt hiszem, hogy jó választás volt, hogy ide jöttünk.” - tájékoztatott Hegedüsné Dragony Kitti, a Szent Gotthárdi Általános Iskola, Gimnázium és Technikum pedagógusa.
Az állatvédelmi témahét célja, hogy felhívja a figyelmet az állatokkal való felelős bánásmódra, a környezettudatosságra és a természetvédelemre. A Természet Házában fontosnak tartják azt is, hogy a felelős erdőjárásra, és az ott lévő flóra és fauna védelmére is ráirányítsák a figyelmet. Szó esett arról is, hogy a házi kedvencek tartása is felelősséggel jár.
„Az a húsvéti nyuszi nem csak addig nyuszi, meg cuki, amíg megkapjuk ajándékba, hanem utána is felelősséggel kell gondoskodnunk róla. Az a kutya, aki egyébként életünk szerves része, milyen gondoskodást, mit igényel, és hogy jól érezzük magunkat a természetben milyenek azok a szabályok, azok az alapvető szabályok, amivel felelősségteljesen ki lehet vinni például egy kutyát az erdőbe sétálni.” - emelte ki Gerencsér Zoltán, a Festetics Imre Élményközpont vezetője.
Az állatvédelmi témahét egy kormányzati program. A szeptember végén kezdődött eseménysorozat október 13-ig tart. Országosan 307 ezer gyermek és 2400 oktatási- és gyermekvédelmi intézmény csatlakozott a projekthez.
Regman Karola - Keszthelyi TV