/
kezdőlap / Híreink / Sport - Szabadidő / Azt visszük tovább, amit ő képviselt
2024. jún. 11. kedd | Várvölgy
Azt visszük tovább, amit ő képviselt
12 csapat, több mint száz játékosa nevezett a Cserép Jenő Emléktornára. 14. alkalommal tartották meg a várvölgyi sportélet jeles alakja előtt tisztelgő megmérettetést. A szervezők azt a közösségi szellemet kívánják tovább éltetni, amit a torna névadója képviselt a település sportéletében. A szombati viadal volt az eddigi legnépesebb torna.

Szépen termelték a gólokat a tornán. Egészséges versengés és baráti hangulat jellemezte a mérkőzéseket. Cserép Jenő a helyi sportélet ikonikus alakja volt. 2008-as halála után szervezték meg az első emléktornát, az idei volt a 14. alkalom.

Noé Dávid szervező: „Az első tornákon egy kis szomorúság áthatotta mindig ezt a napot, most a mai napra már egyfajta ünnep lett ez. Azt visszük tovább, amit ő képviselt, egy rendkívüli közösségi ember volt, imádta a közösséget, közösségben dolgozott, segített mindenkin és imádta a fiatalokat. Sokan neki köszönhetjük, hogy bekerültünk a labdarúgásba, megszerettük ezt a gyönyörű sportot.”

A házigazdák két csapattal neveztek, de Karmacsról, Keszthelyről, Zalaszántóról, Gyenesdiásról, Balatonberényből és Jánosházáról is jöttek. A 12 gárdával az idei volt az eddigi legnépesebb torna. Több mint százan léptek pályára, a legfiatalabb 16 éves volt, de 50 év feletti játékos is rúgta a bőrt.

Cserép Jenő három fia is jelen volt a tornán, az ő és a szervezők kapcsolatait felhasználva hívták meg a környező településekről a csapatokat. A megmérettetés azt a közösségi erőt viszi tovább, amit Cserép Jenő képviselt Várvölgyön.

Czimondor Tamás, a KSE Várvölgy elnöke: „Minden erejét, idejét ennek szolgálta, amióta ismertem szegényt. Csak segíteni tudott mindig, segített a csapatnak, a pálya környékén. Az volt a szeme előtt, hogy itt minden rendben legyen, működjön. Nagyon nagy veszteség számunkra, hogy már nincsen köztünk, csakis szép dolgokat tudok mondani, semmi mást.”

A falu apraja, nagyja napokig készült, hogy egy jó tornát szervezzenek.  Babgulyással, szendvicsekkel és persze hideg sörrel pótolták az elvesztett energiát. A szervezők szerint hatalmas közösségi élet, erő kell a program fenntartáshoz. Ezek mind adottak, így természetesen jövőre is megrendezik a tornát. A győztesnek járó vándorserleget először hódította el a házigazda csapat.

Hársfalvi Ákos - Keszthelyi TV

| 2024. szep. 18. szerda 19:15 | Vállus, Várvölgy
Mindkét település tavasszal szenvedett károkat a heves esőzések miatt.
| 2024. jan. 26. péntek 14:20 | Várvölgy
180 millió forintból gazdálkodhatott a település, jobb esztendőben bíznak idén.
| 2024. jan. 16. kedd 10:46 | Várvölgy
Hagyományteremtő céllal szervezték meg az l. Zsidi csocsó bajnokságot a hétvégén.
| 2023. aug. 7. hétfő 11:52 | Várvölgy