/
kezdőlap / Híreink / Közélet / Több mint kétezren futottak
2018. máj. 21. hétfő | Keszthely
Több mint kétezren futottak
1400 felnőtt és 620 gyermek állt rajtvonalhoz idén a 11. Keszthelyi Kilométerek futóversenyen. A sportolók mindkét nap ragyogó napsütésben teljesíthették az általuk vállalt távokat, a 350 fős KKM csapat pedig mindent megtett azért, hogy a verseny gördülékenyen menjen. A maraton befutója ez úttal Steib Péter lett, aki 2 óra 50 perc alatt teljesítette a távot.

Közös bemelegítéssel indították a napot a verseny résztvevői. A Fő téren összegyűlt sportolók nem csak szellemileg, hanem fizikailag is megpróbáltak megtenni mindent a győzelemért. Az indulók közül többen már nem először versenyeztek Keszthelyen.

„Idén harmadszor veszek részt a Keszthelyi Kilométereken. Legelőször, amikor elkezdtem futni, akkor csak sprint távra mentem, 5 kilométerre, tavaly már 10 kilométer, és idén már félmaraton váltót futunk a nővéremmel.” - mondta az egyik versenyző, Gombor Nikoletta.

„Én zene nélkül futok, imádom a saját gondolataimat hallgatni, a természetet. Kikapcsol, boldogság tölt el ilyenkor.” - tájékoztatott egy másik futó, Tóth György.

A több mint 1400 futóból álló mezőny szakaszosan rajtolt el a Fő térről. A Lehel utcánál még összefüggő csoportot alkottak a futók az első körben. A félmaraton teljesítéséhez két kört, a maratonhoz pedig négy kört kellett megtenniük a versenyzőknek. A kijelölt pálya mentén sokan szurkoltak a sportolóknak.

„Mi egy kedves barátunkat hoztuk, úgy hívják, hogy Tibor, úgyhogy hajrá Tibor. Nagyon jó a verseny, mi szeretjük, most már ez a harmadik alkalom, hogy jöttünk.” - mondta egy szurkoló, Kovács Katalin.

Az idei évben az időjárás is kedvezett a futóknak, akik verőfényes napsütésben, és nem túl nagy melegben versenyezhettek. A pálya nyomvonala az elmúlt évekhez képest nem változott, a befutók ezúttal is a Fő téren felállított színpadnál szakíthatták át a célszalagot.

„Másodiknak értem célba. Nagyon elégedett vagyok, mindent beleadtam, úgyhogy örülök. Nagyon-nagyon tetszik a szervezés, a verseny hangulata, biztos, hogy fogok még jönni.” - emelte ki a félmaraton egyéni 2. helyezettje, Csáki Enikő.

A keszthelyi Kilométereken 350 ember összehangolt munkájára volt szükség ahhoz, hogy minden gördülékenyen menjen. Az idei futamokkal nem csak a versenyzők, hanem a szervezők is elégedettek voltak.

„Nagyon sikeres volt a KKM csapatnak a működése, ha lehet ezt a szót használni, nagyon flottul ment a rendezés, nagyon gyönyörű lett a mai nap a 10 és fél kilométeres pályánk. Az mindig a legnagyobb kockázati tényező, hogy azt a 10 és fél kilométert hogy sikerül lezárni balesetmentesen. Nagyon szép volt, tökéletesen dolgozott a csapat minden tagja.” - tájékoztatott a Keszthelyi Kilométerek főszervezője, Bedő Beáta.

A Keszthelyi Kilométerekről természetesen senki nem távozott üres kézzel. Minden befutót, aki sikeresen teljesítette a távot, éremmel jutalmaztak, a dobogósok pedig ajándékcsomagokkal gazdagodtak.

Regman Karola - Keszthelyi TV

| 2018. nov. 21. szerda 18:56 | Keszthely
11 év szervezést követően a továbbiakban nem rendezi meg a Keszthelyi Kilométerek Egyesület a versenyt.
| 2018. máj. 18. péntek 17:03 | Keszthely
1140 előnevezés érkezett a szervezőkhöz, de a helyszínen is lehet jelentkezni a futamokra.
| 2017. jún. 2. péntek 08:43 | Keszthely
Hétvégén rendezik a tizedik Keszthelyi Kilométerek futóversenyt, több útlezárás is lesz.
| 2017. már. 31. péntek 15:09 | Keszthely
Idén tizedik alkalommal rendezik meg az Intersport Keszthelyi Kilométerek futóversenyt.
| 2016. máj. 13. péntek 11:13 | Keszthely
2000 futót várnak a pünkösdi hétvégére, az autósok forgalomkorlátozásokra számítsanak!