A fellépők mindegyike Balázs Árpád egy-egy darabját adta elő. A ma is aktív szerző szinte minden zenei műfajban alkotott a kórusművektől kezdve a nagyzenekari darabokig. Balázs Árpád a magas kora ellenére ma is aktív, nemrég fejezett be egy hatalmas művet. Ebből nagylemez készül. A zeneszerző október elsején, a zenei világnapon született.
„Yehudi Menuhin tréfálkozott annak idején. Mi együtt üldögéltünk Svejcben, a zenei tanácsban és ugratott enegem, hogy a zenei világnapot az én születésnapomról nevezték el. És volt még egy valaki, aki ezen a napon ünnepelt: Bárdos Lajos, drága tanárom volt a Zeneakadémián és egyszer megszólalt, hogy te Árpád, én megnéztem az életrajzodat, mi születésnapi társbérletben vagyunk” - nyilatkozta Balázs Árpád.
A művész aktív közéleti tevékenységet is végez. Többek közt Vonyarcvashegy díszpolgára. A helyi iskolában tantermet neveztek el róla. Az ott kiállított tárgyak közt vannak eredeti kéziratok és egy zongora, melyen számos híres művet komponált.
“Nagyon kevés iskola büszkélkedhet Eötvös-indulóval, olyan indulóval, amely az iskola vezérdala. Köszönhetjük ezt is Balázs Árpádnak, aki 75 születésnapján hozott ajándékot nekünk és írt egy csodálatos indulót” - mondta Pali Róbert polgármester.
A gálakoncerten csupa olyan fellépő szerepelt, akik szorosan kötődnek a művészhez. Balázs Árpád keszthelyi, vonyarcvashegyi és hévízi iskolákat, együtteseket is segíti szakmai tanácsaival.
Kiss Tamás, a Zalai Balaton-part Ifjúsági Fúvószenekar karnagya: „Én nagy rajongója vagyok természetesen. Legtöbb darabját már eljátszottuk a fúvószenekarral. Talán a Négy kép és az Előjáték a személyes kedvencem, de vezényléstechnikailag ez a Rapszódia is nagyon tetszik.”
Balázs Árpád nagyon romantikus stílusú szerző. Minden darabjára jellemző az érzelemgazdagság. Művészete a felnőtteknek és gyerekeknek egyaránt kedvence.
Hársfalvi Ákos - Keszthelyi TV