Bár jelenleg még szünet van az őszi és tavaszi fordulók között, hamarosan folytatódnak a labdarúgó bajnokságok. Zala megyében évente mintegy 3000 mérkőzést játszanak le amatőr szinten, ezeken akár sok szurkoló is részt vehet. Előfordulhat a meccseken, hogy heves vitába kezdenek a csapatok drukkerei, a parázshangulatot azonban csitítani tudják a polgárőrök, rendőrök. 2013-ban írt alá egy együttműködési szerződést a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság, a Magyar Labdarúgó Szövetség Zala Megyei Igazgatósága és a Zala Megyei Polgárőr Szövetség, hogy közösen biztosítják a mérkőzések biztonságát.
Ezt a megállapodást a napokban újította meg a három szervezet a megyeszékhelyen. Mindhármuk számára fontos a további együttműködés, hiszen a rendbontások megakadályozása olykor komoly feladat lehet egy-egy mérkőzésen.
„A kollégáim, az aláírótársaim nyilatkozatai alapján részükről hasznosnak értékelendő. Számunkra mindenféleképpen kedvező, hiszen meg tudunk előzni olyan nem kívánatos eseményeket, amelyeket később talán macerásabb, vagy nehezebb lenne kezelni.”
A rendőrség mellett a polgárőrség is nagy segítséget tud biztosítani. A megyei polgárőr szövetség vezetője szerint előnyük, hogy a helyi egyesületek tagjai ismerik a helyi szurkolókat, így könnyebben tudják őket csitítani, ha a helyzet megkívánja.
„A Magyar Labdarúgó Szövetség Zala Megyei Igazgatóságának van egy biztonsági bizottsága. És ennek a biztonsági bizottságnak a rendőrség is és a polgárőrség is. A vezetője rendőr főtiszt és ebből a bizottságból kapunk egy kockázatelemzést a mérkőzésekről és ott döntjük el, hogy melyik az a mérkőzés, ahol szükséges a rendőri jelenlét és melyik az, amelyiken elég a polgárőri jelenlét, vagy egyáltalán nem is kell ilyen személyzet.”
A MLSZ számára is fontos, hogy a mérkőzések a játékosoknak és a szurkolóknak is a játék örömét adják. A felesleges kockázatokat szeretnék elkerülni a megállapodással. A 9 éve tartó együttműködésnek megvan az eredménye.
„A szabályzataink előírják a biztonságos mérkőzést kell, mint feltétel biztosítanunk, nyilván az egyesületekkel együtt. És ebbe a munkába nekünk a polgárőrség és a rendőrség igen nagy segítséget nyújt. Ugye 2013-ban volt az első megállapodás és azóta azt látjuk, hogy a fegyelmi helyzet jelentősen javult.”
A rendfenntartók továbbra is az információk gyors átadásával és a folyamatos kapcsolattartással próbálják még hatékonyabbá tenni a munkát.