8360 Kossuth L. u. 45.
kezdőlap / hírek / 2680 futó nevezett a Spuri Balatonra
2019. március 25. hétfő 19:56 - Balaton
2680 futó nevezett a Spuri Balatonra
A 12. Spuri Balaton futóversennyel vette kezdetét a maratoni idény a Balatonnál a hétvégén.

A Budapest Sportiroda 12. alkalommal szervezte meg a versenyt, ahol a résztvevők négy nap alatt több mint 196 kilométert futottak. A Spuri Balaton és FélBalaton Szupermaraton alatt különböző formációkban és távokon futottak a nevezők a Balaton partján. A verseny hagyományosan Siófokról indult, innen Fonyódig tartott az első táv. A négynapos versenyszám egyéni indulóként, párban vagy csapatban is teljesíthető volt. A többnapos ultratáv mellett egy-egy napra is lehetett csatlakozni az eseményhez. A pénteki Öböl Félmaraton rajtja ez úttal is Keszthelyen volt. 670 versenyző vállalta, hogy megteszi a 21,1 kilométeres távot Szigligetig. A futamot Csirmaz István és Czinkotai Klára nyerte. Az esemény négy napján 9 versenyszámban 26 nemzet 2680 futója állt rajthoz. A Spuri Balaton Szupermaratonon a női versenyzők közül Cseke Lilla, a férfiak mezőnyében Beda Szabolcs győzedelmeskedett.