Ajánlott hírek
Ajánlott címkék
Egyéb tartalmak
.
oldal
/
kezdőlap / Híreink / Közélet / Több fejlesztés is megvalósult 2023-ban Zalaváron
2024. feb. 7. szerda | Zalavár
Több fejlesztés is megvalósult 2023-ban Zalaváron
A Kis-Balaton közelében fekvő Zalavár település sikeres évet zárt 2023-ban. Több fejlesztés pályázati forrás segítségével valósult meg, de a község önerő biztosításával is el tudott végezni beruházásokat. Ezek mellett aktív volt a kulturális és a sportélet, a költségvetésből pedig támogatásokra is jutott.

A gazdag történelmi múlttal rendelkező, 956 lélekszámú település 2023-ban a pályázati forrásokkal együtt 488 millió forintból gazdálkodott. Számos fejlesztést tudtak megvalósítani."Falugondnoki buszt szereztünk be mintegy 15 millió forint értékben. Akkor a ravatalozónk is megújult mintegy 31 millió forint értékben valamint a zárt csapadékvíz rendszert készítettünk a Petőfi Sándor utcában és ez 44 millió forint támogatási forrásból valósult meg. Mind a Magyar Falu programnak köszönhetően és gyakorlatilag annak örülünk, hogy mind emellett, hogy pályázati források mellett tudtunk önerőből is fordítani a településünkre."- mondta el a község polgármestere, Lucz József.

A csendes, biztonságos községben közel 5 millió forint önerőből építették ki a lakosság biztonságérzetét növelő kamerarendszert.

"Sikerült még- amint említettem- pályázati forrást kellett kiegészíteni, az áremelkedések miatt a csapadékvíz elvezető rendszerhez. Ehhez is mintegy másfél millió forintot tettünk hozzá. Az óvodánk csoportszoba bővítéséhez is tudtunk hozzájárulni. Ehhez másfél millió forintot tudtunk biztosítani-a képviselőtestület a költségvetésből- valamint  a 2023 év végén nyertünk egy járda felújításos pályázatotamihez,-hogy egy teljes szakaszt be tudjunk fejezni- 9,9 milliót nyertünk a pályázati forrás keretén belül, de mintegy 2 millió forintot hozzá kellett tennünk, hogy egy teljes szakasz elkészülhessen."- adott tájékoztatás a polgármester.

Zalavárban a közösségek, családok és kulturális programok támogatására is jelentős összeget fordítottak az elmúlt évben. A község templomának 100 éves évfordulójára több napos programot szerveztek, szobrot állítottak Holler Konrád plébánosnak és Adventre megépítették a templomban a térség második legnagyobb betlehemét, utcai díszítéssel is köszöntötték a téli időszakot. Lucz József elmondta, hogy a községben az aktívan működő focicsapatot is támogatták. "Közösségi élet nélkül nem működik az élet. A településen itt nagyon aktívak. Vannak nagyon aktív személyek, akik segítenek ebben nekünk. Amint említettem, felújításra került a ravatalozónk a múlt év során, viszont minden nem fért bele a pályázati költségbe, nem is tehettük meg a pályázatban kiírás szerint és ezért önerőből kellett megvalósítani. A kerítés újrafestésre került,a temetői utakat felújítottuk és mindezt összefogással és csekély ráfordítással."- nyilatkozott Lucz József.

A 2024.évet is stabil költségvetéssel kezdte meg Zalavár. Folytatódnak a megkezdett beruházások. A TOP PLUSZ pályázat részeként épül a kerékpárút és folyamatban van az önkormányzat épületének energetikai felújítása, nyílászárócserével, külső szigeteléssel és napelem rendszer kiépítésével. Zalavárnak régi vágya az öreg magtárépület hasznosítása. 2024-ben szeretnének a 900 nm-es épületben egy Mesterségek Házát létrehozni.

Hegedüs Éva - Keszthelyi Televízió

| 2023. dec. 5. kedd 19:04 | Zalavár
Magyarország egyik legnagyobb beltéri betlehemével büszkélkedhet Zalavár.
| 2023. nov. 16. csütörtök 15:15 | Sármellék
Bulgáriai gyerekek vendégeskedtek Sármelléken.
| 2023. nov. 15. szerda 16:38 | Sármellék-Zalavár
A beruházás a helyiek közlekedése mellett a kerékpáros turizmust is szolgálja.
| 2023. szep. 26. kedd 11:10 | Zalavár
A közösség és a szervezők Templom100 elnevezéssel rendeztek programsorozatot.
| 2023. ápr. 24. hétfő 15:13 | Zalavár
Zalavár is csatlakozott a népviselet napjához.
X. évfolyam 11. szám
Megjelenés: 2024. június 14.
19:45
Természetvédelem határok nélkül
20:08
Göcsej Filmfesztivál
20:57
Savaria Filmfesztivál
21:00
21:30
Hittel,lélekkel
21:40
Savaria Filmfesztivál
22:00
Híradó
22:15
22:45
Természetvédelem határok nélkül
23:08
Göcsej Filmfesztivál
Cím:
8360 Keszthely, Kossuth L. u. 45.
Telefon: 06 83 / 320 200
Mobil: 06 30 / 427 7341
 
Weboldalunkon cookie-kat (sütiket) használunk, hogy személyre szóló szolgáltatást nyújthassunk számodra.