Megzenésített gondolatok után Lénárd Gábor szobortrilógiája mellett ajánlotta a tárlatot Csengei Ágota, a Balaton Színház igazgatója az érdeklődőknek, s egyben bemutatta az alcsúti születésű orvost, Dr. Lampérth Melittát aki egyetemistaként, divatlapokból kezdett el festeni. Szerény körülmények között élt, nem volt pénze ruhára, ezért nagyon kreatívan oldotta meg ruhatára bővítését, átalakítását.
Tempera sűrűségű textil festékkal festett saját maga által kitalált mintákat a polókra, ruhákra, ami a kortársak körében nagy sikert aratott.
Sajátos képi világot alakított ki, amivel a textilen batikolt felületek törik meg a monotóniát, amelyeket pontosan megtervezett motívumok díszítenek.
Fő témája :a NŐ,az anyaság. Többnyire irodalmi alkotások adta ihlat alapján fest.
Mesterének Kokas Ignác tanár urat tartja, aki olyan alázattal mutatott utat és segítette instrukciókkal, amire csak az igazán nagyok, mondhatni kiválasztottak képesek.
Lampérth Melitta képei több hónapon át készülnek, kevés ideje van. Általában több hétig érleli magában hogyan mutathatná meg az embereknek elképzeléseit, gondolatvilágát.
Kezdeti képei textilképek, csak az utóbbi időben fest vászonra. Nagyobb alkotásokat.
Pszichiáter orvosként fontosnak tartja a személyiség fejlődésében az alkotást. Céljai között szerepel Keszthelyen egy művészetterápiát létrehozni, ahol az ember alkotás közben szabadon kiteljesedhet.
Hegedüs Éva - Keszthelyi Televízió