KEZDŐLAP HÍREK MAGUNKRÓL MŰSOR SZOLGÁLTATÁSAINK PARTNEREK KAPCSOLAT REGISZTRÁCIÓ
HÍREK
  Megosztás Ajánl Nyomtat
2010-06-08 17:56
Kilenc érmet nyertek a zalaiak
Porec (Horvátország) - A horvátországi Porecben rendezték a ESDU World Dance Masters Dancestar tánc világbajnokságot. A megyeszékhelyi XXL Sport Klub fiataljai 8 érmet nyertek, de a KehiDámák is jeleskedtek.
Kilenc érmet nyertek a zalaiak

A Zalaegerszegi XXL Sport Klub 17 versenyzővel, 11 versenyszámban indult a rangos világversenyen, ahol nagyszerű teljesítményt produkáltak, mert 8 érmet nyertek.

- A világ 22 országából 3500 versenyző közel 900 versenygyakorlatot mutatott be a neves személyiségeket felvonultató bírói testületnek - mondta Pukánszky Éva, az egerszegiek vezetőedzője. - Nagyon elégedettek vagyunk, hiszen versenyzőink kimagaslót nyújtottak. A 8 érmünkre büszkék lehetünk, hiszen az egyik legeredményesebb magyar klub voltunk Porecben.

Eredmények. Open solo mini: 2. Zwickl Hedvig. Open solo children: 2. Zwickl Regina. Tacro solo children: 3. Papp Benita. Tacro solo junior: 1. Gáspár Kitti, 2. Herbert Evelyn. Tacro duo junior: 1. Gáspár Kitti-Herbert Evelyn. Tacro duo children: 1. Zwickl Regina-Papp Benita. Tacro formáció senior: 1. XXL (Gáspár Kitti, Háry Veronika, Herbert Evelyn, Dukai Noémi, Tóth Péter Ágnes, Horváth Evelin, Kozma Kata, Dobos Fruzsina). Topen csoport children: 5. XXL (Zwickl Regina, Boronyák Nóra, Szekér Bonita, Papp Benita). Topen solo junior: 7. Szakály Bianka. Topen duo mini: 4. Zwickl Hedvig-Berta Luca.

Az egerszegi együttes koreográfusa, Cseh Richárd volt.

A KehiDámák fiataljai Horvátországban a poreci tánc világbajnokságon junior korcsoportban, hip-hop kategóriában indultak.

- Versenyzőink pályafutásuk legértékesebb eredményét érték el, a harmadik helyen végeztek - jelentette ki Kaszás Ferencné edző, aki a klub vezetője is. - A sportolást többségük 10-12 évvel ezelőtt kezdték el a klubunkban. A szorgalmas, kitartó és a rendkívül fegyelmezett munka meghozta gyümölcsét. Közben igazi, baráti közösség is alakult egyesületünknél. Szerencsénk is van, mert a hozzértő támogatóink elismerik munkánkat és szívesen segítenek. Ennek köszönhetik, hogy már második alkalommal sikerült részt venni a világbajnokságon. A klub felnőtt tagjai és a szülők is évek óta nagy áldozatot hoznak a jó eredményekért.

A bronzérmes csapat tagjai: Bertók Zsófia, Csűri Dóra, Cserép Letícia, Kovács Dorina, Kutasi Dóra, Kulcsár Violetta, Tomor Dóra, Török Bettina, Török Eszter.

A klub koreográfusa Kálmán Károly.

Az Ön neve:*
Az Ön emailcíme:*
Az Ön üzenete:*
Kérem, ismételje meg ezt a kódot: * hétszázhúszonnyolc
 
TOVÁBBI HÍREINK
Keszthely - Rég volt ilyen kedvező a hosszúhétvégék alakulása 2018-01-17 16:57
Keszthely - Növényvédelmi Fórum Keszthelyen 2018-01-17 12:32
Keszthely - 2018-ban is Világjáró 2018-01-16 15:53
Keszthely - Vad madarak testközelből 2018-01-16 15:50
Keszthely - Forralt bort főztek a vasúton 2018-01-16 15:45
Rezi - Farsangi disznólkodás 2018-01-15 17:18
Keszthely - 75 éve történt a doni katasztrófa 2018-01-15 17:09
Keszthely - Keszthelyen is lehullott az idei első hó 2018-01-15 16:51
Részletes keresés - hírarchívum
Legolvasottabb
Név:
Email cím:
Felhasználó:
Jelszó:
Regisztráció
Jogi nyilatkozat | Impresszum | Közérdekű adatok | Honlapkészítés