KEZDŐLAP HÍREK MAGUNKRÓL MŰSOR SZOLGÁLTATÁSAINK PARTNEREK KAPCSOLAT REGISZTRÁCIÓ
HÍREK
  Megosztás Ajánl Nyomtat
2010-05-24 16:53
Eötvös-hét a vonyarcvashegyi általános iskolában
Vonyarcvashegy - Idén is megrendezte a 140 esztendős vonyarcvashegyi Eötvös Károly Általános Iskola a névadójáról elnevezett Eötvös-hetet, mely 1995 óta szórakoztatja a diákokat.
Eötvös-hét a vonyarcvashegyi általános iskolában

Idén is megrendezte a 140 esztendős vonyarcvashegyi Eötvös Károly Általános Iskola a névadójáról elnevezett Eötvös-hetet, mely 1995 óta szórakoztatja a diákokat.

Már az első napon gazdag programsorozat várta a nebulókat: matematikaverseny, rendhagyó történelemóra, melyet dr. Müller Róbert, a Balatoni Múzeum nyugdíjazott igazgatója tartott. Hagyományos a tanár-diák és a megyünk-maradunk mérkőzés, melyeken a tanulók tanáraikkal és egymással is összemérhetik erejüket. Második alkalommal kapott helyet az Eötvös-hét programjában az angol nyelvű drámafesztivál. Itt összegyűltek a zalai angol drámások, megmutatták, hogy ki mit tud. Csütörtökön Szolgálunk és védünk bemutatót láthattunk, ahol betekintést nyertünk a rendőrök, a tűzoltók és a mentők életébe. Megtekintettük a szolgálati járműveket, és beleéltük magunkat a helyzetükbe.

Rendhagyó kiállításon iskolánk volt és mostani tanulói alkotásait nézhettük meg. A hét tetőpontja a jubileumi ünnepély volt, ahol összegyűlt az iskola apraja-nagyja. Vendégünk volt dr. Müller Ferenc, iskolánk egykori diákja. A záróünnepélyen hangzott el először az iskolainduló, melyet Balázs Árpád, Erkel Ferenc-díjas zeneszerző írt iskolánknak. Megjelent az évkönyvünk A palatáblától az interaktív eszközökig címmel, mely a 140. évfordulóra készült. Ennek előszavát Müller Ferenc professzor úr írta. A minden évben kiosztott Eötvös-plakettet idén a szülők közül Szabóné Széll Judit, a tanári karból Szabóné Kiss Krisztina, a diákok közül pedig Pikó Zsolt kapta.

Mátrai Réka, 8. osztály Vonyarcvashegy

Az Ön neve:*
Az Ön emailcíme:*
Az Ön üzenete:*
Kérem, ismételje meg ezt a kódot: * egyszázkilencvenkilenc
 
TOVÁBBI HÍREINK
Keszthely - Nem oltatta be magát? Még nem késő! 2017-11-17 14:02
Keszthely - Nyílt nap lesz a Szent Erzsébet Alapítványnál 2017-11-16 14:54
Keszthely - Fókuszban a pályaválasztás 2017-11-16 14:49
Keszthely - Lehet újat mondani Nándorfehérvárról 2017-11-15 15:54
Keszthely - Kvízkérdések a vizes VB-ről 2017-11-15 15:48
Gyenesdiás - Zeneterápia Európai Világnapja 2017-11-15 15:45
Keszthely - Vért adtak a kormánytisztviselők 2017-11-15 15:42
Keszthely - Minőségi oktatással jó helyen 2017-11-15 10:33
Részletes keresés - hírarchívum
Legolvasottabb
Név:
Email cím:
Felhasználó:
Jelszó:
Regisztráció
Jogi nyilatkozat | Impresszum | Közérdekű adatok | Honlapkészítés