KEZDŐLAP HÍREK MAGUNKRÓL MŰSOR SZOLGÁLTATÁSAINK PARTNEREK KAPCSOLAT REGISZTRÁCIÓ
HÍREK
  Megosztás Ajánl Nyomtat
2015-11-09 11:22
Rendezvények mellet folyamatos fejlesztések
Címkék: Sármellék, rendezvények, fejlődés, fejlesztés, programok, ősz
Sármellék - Idén szeptember 26-án került megrendezésre a hagyományos szüreti mulatságunk mely első alkalommal a Szüreti Mulatság Must és Murci fesztivál nevet kapta. A nagy népszerűségnek örvendő rendezvényen helyi és környékbeli valamint neves fellépők hajnalig szórakoztatták a szép számban megjelent közönséget.

A szórakoztató műsorok mellet 13 csapat szállt harcba a „Polgármesterek és Mesterségek” főzőverseny fődíjáért az „Ízkavaró” arany fakanálért. Általános Iskolánkban és Művelődési Központunkban folyamatosan követik egymást az események. Szeptember 30-án Benedek Elek Meseolvasó napot tartottak, ahol egész délelőtt olvastak egymásnak a gyerekek,tanár nénik és óvó nénik . Október  első hetében tartották meg iskolánkban a Világ Legnagyobb Tanóráját,amit világszerte megrendeztek a projekthez csatlakozott iskolákban. Ennek keretében a gyerekek az ENSZ által kihirdetett 17 globális célt és jelentőségüket ismerhették meg, köztük az extrém szegénység felszámolását, az esélyegyenlőség megteremtését, a környezetvédelem fontosságát. A következő hét a klímavédelem jegyében telt. A  Mozdulj a klímáért kampány során a gyerekek fát ültettek, megtisztították az iskola udvarát és környékét a szeméttől, ódát írtak a Földhöz , az utolsó napon pedig a bolygónkat ábrázoló  Élőkép készült a diákokkal és a pedagógusokkal .  A Sármelléki Óvodában idén is megrendezésre  került október  második  hetében a ’Tök ügyes’ hét.  A gyerekek a pedagógusok  segítségével töklámpást faragtak, tökös süteményeket készítettek  és készültek  a csütörtök este rendezett töklámpás felvonulásra. Az óvoda következő eseményei  a majd tavasszal érkező gyerekek számára tartandó nyílt nap, majd a Katalin napi vásár lesz. A Művelődési Ház adott otthont az október 17-én megrendezett Ruhabörzének, ahol  baba-,gyerek-,felnőttruhákat és egyéb kincseket, kiegészítőket lehetett olcsón  vásárolni, csereberélni. Október Ovis bál, novemberben pedig  Aranykorúak napi összejövetel kerül megrendezésre  a Művelődési Központban.A rendezvények mellet a település folyamatosak a fejlesztések. Ez év december 31-ig megvalósul a település közvilágításának korszerűsítése. A ledes fényekkel ellátott világítás 19 millió forintos beruházást takar, melyet az önkormányzat saját tökéjéből valósít meg. A fejlesztéseknél maradva; megvalósult a labdarugó pályánk automata öntözőrendszerrel való ellátása. A rendszer tesztelése az ősz elején megtörtént, nagy örömünkre minden jól működik, és a fű is kinőtt. Tavasszal labdarugó mérkőzésekre még nem lesz alkalmas a pálya, de terveink szerint nyáron pályaavatót tartunk és az őszi szezont már a megújult pályán kezdhetik a labda zsonglőrei. Szintén egy sikeres pályázatnak köszönhetően a napokban érkezik meg a Polgárőr Egyesület Opel Vivaro kisbusza. A busz beszerzésének célja az egyesület további sikeres munkájának segítése. Bízom benne, hogy a siker jövőre is folytatódik, és az elkövetkezendő évben is sok sikeres pályázatról, fejlesztésekről, rendezvényekről számolhatunk be.

Az Ön neve:*
Az Ön emailcíme:*
Az Ön üzenete:*
Kérem, ismételje meg ezt a kódot: * kettőszáznyolcvannyolc
 
TOVÁBBI HÍREINK
Rezi - Farsangi disznólkodás 2018-01-15 17:18
Keszthely - 75 éve történt a doni katasztrófa 2018-01-15 17:09
Keszthely - Keszthelyen is lehullott az idei első hó 2018-01-15 16:51
Keszthely - Genetikai kutatások a Georgikonon 2018-01-12 15:54
Balatongyörök - Könyvolvasó maraton 2018-01-12 15:48
Keszthely - Megkezdődött a Keszthelyi Televízió archívumának digitalizálása 2018-01-12 15:37
Keszthely - Parkolás: január a türelmi hónap 2018-01-12 11:39
Keszthely - Fenyősors 2018-01-12 11:27
Részletes keresés - hírarchívum
Legolvasottabb
Név:
Email cím:
Felhasználó:
Jelszó:
Regisztráció
Jogi nyilatkozat | Impresszum | Közérdekű adatok | Honlapkészítés