KEZDŐLAP HÍREK MAGUNKRÓL MŰSOR SZOLGÁLTATÁSAINK PARTNEREK KAPCSOLAT REGISZTRÁCIÓ
HÍREK
  Megosztás Ajánl Nyomtat
2015-08-04 12:17
Várjuk Önt Fonyódon
Címkék: Fonyód, programok, kultúra,
Fonyód - „A fonyódi hegyen állunk…soha, sehol ehhez hasonló, lélekemelő bájos képet nem láttam…” (Cholnoky Jenő)
Várjuk Önt Fonyódon

 A több mint 925 éves írásos múltra visszatekintő, két gyönyörű dombra és környékére épült városunk méltán híres szépségéről, a Balaton simogató hullámairól, ingyenes strandjairól, látnivalóiról, rendezvényeiről, kiemelkedő kulturális életéről és piacáról. Fonyód a Balaton déli partjának egyik legjobb adottságokkal rendelkező városa. A szabadidő eltöltésére számos lehetőség kínálkozik. A település séta- és túraútvonalainak bejárása az év nagy részében több órás szabadtéri programot kínál.

A túrázást kevésbé kedvelőknek is ajánlott megtenni ezeket a sétákat, hiszen az út során számtalan szép épület, fafaragás vagy emlékmű tekinthető meg, a két kilátónkból csodálatos, egyedülálló panoráma tárul szemük elé. A város területén tizenegy gondozott, ingyenes strand várja a fürdőzőket. Több közülük kiválóan alkalmas kisgyermekes családok strandolására is. A nyári időszakban minden nap menetrend szerinti hajójárat indul Badacsonyba, amelyen a túlparti kiránduláshoz akár kerékpár is szállítható.

Főszezonban számos hajóprogramot indítanak Fonyódról (sétahajó, kalózhajó gyermekeknek, diszkóhajó…), és a gyorshajó is bármikor igénybe vehető. Rossz idő esetén negyed vagy 1 órai autózással hét termálfürdő érhető el Fonyódról. A legközelebbi, Csiszta-Fürdő a 2013-as szezonra lett kibővítve. A két települést összekötő utat 2014-ben felújították, így csupán 5 km-t kell autózni a meleg vizes fürdőzésért és szaunázásért. A kultúrát kedvelőkre gondolva a Városi Kulturális Központ és a

Fonyódi Múzeum egész évben állandó és időszakos kiállításokkal várja a látogatókat. A magánkézben levő Feng Shui Galéria havonta rendszeresen talk show-k, előadások, kiállítások helyszíne. A városunk központjában található Vigadó téren a 2012. évben elkészült Szabadtéri Színpadon koncertek, fesztiválok várják a szórakozni vágyókat. A szabadidő eltöltése mellett a vásárlásról sem feledkezhetünk meg! Fonyódon heti két alkalommal, szerdán és szombaton délelőtt a Balaton legnagyobb piaca várja az érdeklődőket. A Balatont innen kell megnéznie, mert Fonyód a Balaton kilátója!

Az Ön neve:*
Az Ön emailcíme:*
Az Ön üzenete:*
Kérem, ismételje meg ezt a kódot: * ötszázhúszonnégy
 
TOVÁBBI HÍREINK
Karmacs - Kigyulladt egy parasztház Karmacson, egy ember meghalt 2018-02-17 09:32
Hévíz - A téli pecázáshoz jó választás a Hévízi-lefolyó 2018-02-16 17:30
Keszthely - Modernizálják a hulladéklerakót és gépeket is beszereznek 2018-02-16 17:09
Keszthely - Sajtótájékoztatót tartott a Jobbik 2018-02-16 12:02
Keszthely - Nő a betegek száma, de még nincs influenzajárvány 2018-02-16 10:32
Keszthely - Újabb film a keszthelyi fehér emberről 2018-02-15 15:37
Keszthely - Az őz 2018-02-15 15:20
Keszthely - Frech Ádám kiállítása Keszthelyen 2018-02-15 09:41
Részletes keresés - hírarchívum
Legolvasottabb
Név:
Email cím:
Felhasználó:
Jelszó:
Regisztráció
Jogi nyilatkozat | Impresszum | Közérdekű adatok | Honlapkészítés