KEZDŐLAP HÍREK MAGUNKRÓL MŰSOR SZOLGÁLTATÁSAINK PARTNEREK KAPCSOLAT REGISZTRÁCIÓ
  Megosztás Ajánl Nyomtat
2015-05-26 14:56
Sok újdonság a kilométereken
Címkék: Intersport Keszthelyi Kilométerek, maraton, félmaraton, futás, verseny
Keszthely - Kegyeibe fogadta a pünkösdi hétvégén az időjárás az Intersport Keszthelyi Kilométerek mintegy kettőezer futóját. A verseny idén több újdonságot is tartogatott, a sprintfutamok mellett új pályán, délutáni rajttal készültek a szervezők. A futóverseny mára a város legnagyobb sportrendezvényévé nőtte ki magát és jelentős hírnevet hoz Keszthelynek.

A Keszthelyi Kilométerek szuperhőse, Keszthely Kapitány is tett arról, hogy jó hangulat legyen a viadalon. A rajt előtt még egy nyújtás, bemelegítés, ráhangolódás a félmaratoni, vagy maratoni távra, és indulhat a verseny.
A vasárnapi sprintfutamokon, a félmaratoni és maratoni távokon közel 1600 versenyző rajtolt el a Fő térről. Az idei évben nem délelőtt, hanem 16 órakor indultak el a sportolók. A nagy futólétszám sok érdeklődőt vonzott a pálya mellé.

"Nagyon szuper a hangulat!" - mondja a kordon mellett Németh Béla, aki minden évben itt van a versenyen. Viccesen megjegyzi, hogy jövőre talán ő is elindul.

Az Intersport Keszthelyi Kilométereken idén sem maradhattak el a gyerekfutamok. A verseny első napján, szombaton 350 ifjú sprinter taposta a Fő tér és a Sétáló utca térkövét.

A nagy távot futók idén is a Sétáló utcán haladtak a kastély irányába. A parkon át, a Lehel utca után a Vásár téren ezúttal nem a Balaton-part irányába, hanem a Tapolcai útra kanyarodott a mezőny. Az idei kilométerekre új pályát jelöltek ki a szervezők a nagy futólétszám miatt. A Tapolcai út szinte teljes hosszában le volt zárva.
Gyenesdiás után a Toldi utcán érkeztek vissza a városba a futók. A kerékpárutat idén nem érintette a pálya. A keszthelyi Balaton-parton több fordulóval, látványos pályán haladhatott a mezőny. Kicsik és nagyon buzdították az ismerősöket és ismeretleneket is.

"Én is futó vagyok és most jó itt állni és nem ott velük futni és tudom, milyen jól esik amikor futsz és szurkolnak neked." - mondja Czinke Anita, aki a Balaton-parton buzdított a versenyzőket.

Az idei verseny újdonságai voltak a sprintfutamok, a délutáni rajt és az új pálya. Az időjárás kegyes volt a versenyhez. A szervezők pár kivétellel elégedettek voltak az idei kilométerekkel.

Az első futóknak alig több mint egy óra kellett, hogy teljesítsék a félmaratoni távot. A Fő téri befutó után minden résztvevő éremmel a nyakában fújhatta ki magát. Az idei versenyre kenyai futók is érkeztek, de Keszthely testvértelepülései is képviseltették magukat a kilométereken.

Az utolsó futók már sötétben értek át a célvonalon. Az Intersport Keszthelyi Kilométerek több ezer futót és érdeklődőt mozgat meg a pünkösdi hétvégén. A versenyjelentős turisztikai bevételt hoz Keszthelynek, és öregbíti a település hírnevét.

Hársfalvi Ákos - Keszthelyi TV

Eredmények:

Maraton, férfiak: 1. Beda Szabolcs (02:34:55), 2. Németh Gábor (02:36:26), 3. Szabó Gábor (02:37:50)

Maraton, nők: 1. Roshko Adriána (ukrán, 03:16:38), 2. Bárány Nóra (03:37:22), 3. Sűle Krisztina (03:48:35)

Félmaraton, férfiak: 1. Masai Komon Moses (kenyai, 01:06:06), 2. Kovács Tamás (01:06:48), 3. Varga Dániel (01:12:38)

Félmaraton, nők: 1. Chebet Ágnes (kenyai, 01:18:15), 2. Szabó Tünde (01:20:14), 3. Kálovics Anikó (01:23:01)

Az 5 km-es sprintet Szabó Dorián és Borsfai Dzsenifer, a 2.5 km-es versenyt Kolonics Tamás és Németh Panna nyerte, a handbike-osok félmaratonon Sasvári Gyula lett a győztes. A maraton négyfős csapatváltót a Keszthelyi Mizuno Gombócok (Kolonics Tamás, Garami Árpád, Gadányi Bálint, Kapocsi Gergely) és a Bizsutéria (Csörnyei Csabáné Nelli, Dér Andrea, Hakszer Erika, Fodor György), a páros félmaraton váltót a székelyudvarhelyi Feel Good Team-es Csizmadia Mihály Zsolt, Ketesdi János és a Balázsy Hajnalka, Ambrus Helga duó nyerte meg.